Hakkımızda

Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, gazetecilik mesleğinin yoğun siyasi ve ekonomik baskılar altında bulunduğu bir dönemde editoryal bağımsızlığı desteklemek ve geliştirmek amacıyla yola çıktı. Kurulduğu 2014 yılından bu yana P24 Türkiye medyasının kapasitesini geliştirmek ve bağımsız gazeteciliğin önünde yeni olanaklar açmak için birçok proje üstlendi.

P24 Akademi, en iyi gazetecilik uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla “Nasıl Yapmalı” başlığı altında sürdürülen atölye ve eğitim seminerlerinin içeriğini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. P24 Akademi’nin web sitesi gazetecilere, iletişim öğrencilerine ve haberciliğe ilgi duyan herkese alanında deneyim sahibi gazeteciler, akademisyenler ve uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim modülleri sunuyor.

Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu çalışmasının ürünü olan P24 Akademi’de yer alan modüllere erişmek tamamıyla ücretsizdir. Zamanla dijital çağda gazeteciliğin her alanında dokunarak medya üzerine kapsamlı bir kılavuz haline getirmeyi amaçladığımız P24 Akademi düzenli olarak yeni içeriklerle zenginleşmeye devam edecek. Daha özgür bir toplum için medya bağımsızlığı konusunda kamusal bilincin artmasının ve gazetecilik mesleği güçlenmesinin şart olduğunu düşünüyoruz.

P24 Akademi’nin çalışmalarına katkılarından dolayı Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı’na (FNST) teşekkür ederiz.